News Portal

सर्वाेच्च अदालतको आदेश दुई अर्ब विद्युत् महसुल तिर्नू तर शिवम् सिमेन्टले तिरेन

ईसगरमाथा संवाददाताकाठमाण्डौं, १३ भाद्र २०७८
५३९ पटक
काठमाण्डौं, १३ भाद्र २०७८

दुई वर्ष अघि सर्वाेच्च अदालतको आदेशमा दुई अर्ब विद्युत् महसुल तिर्नू भनी शिवम् सिमेन्ट कारखानाई आदेश गरेको हो । आदेश नटेरी महशूल नतिरी अटेरी गरी बसेको नेपाल विद्युत् प्राधिकरण वितरण केन्द्र हेटौंडाले शाखाले जनाएको छ ।

शिवम् सिमेन्ट लिमिटेडले विद्युत् महसुल बापत रुपियाँ दुई अर्ब ३४ करोड तिर्न बाँकि नै रहेको नेपाल विद्युत् प्राधिकरण वाग्मती प्रदेश डिभिजन कार्यालय हेटौँडाले जनाएको छ ।
डेडिकेटेड फिडर विद्युत् लाइन प्रयोग बापत सो रकम नतिरेको नेपाल विद्युत् प्राधिकरण वितरण केन्द्र हेटौंडाले शाखाले जनाएको हो ।

प्राधिकरणले महसुल बापतको रकम तिर्नका लागि उद्योगलाई पटक पटक ताकेता गर्यौ पत्र पठायौं तर पनि हालसम्म उक्त रकम नतिरेको नेपाल विद्युत् प्राधिकरण वाग्मती प्रदेश डिभिजन कार्यालय हेटौडाले जानाकारी दिएको छ ।

प्राधिकरणले बक्यौता रकम तत्काल नबुझाए विद्युत् लाइन काटिदिने बताउँदै आए पनि हालसम्म पनि विद्युत् आपूर्ति बन्द गर्न सकेको छैन । सर्वोच्च अदालतले उक्त महसुल तिर्नका लागि शिवम् सिमेन्टलाई दुई वर्षअघि नै आदेश दिएको थियो । तर हालसम्म पनि उक्त रकम तिरेको छैन ।

प्रतिकृया दिनुहोस्